S-11L10B27-M5T1U
零件编号:
S-11L10B27-M5T1U
描述:
IC REG LINEAR 2.7V 150MA SOT23-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
包装/箱
SC-74A, SOT-753
供应商设备包
SOT-23-5
电流 - 输出
150mA
Protection Features
Over Current
PSRR
55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.29V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.7V
电流 - 静态 (Iq)
900 nA
Current - Supply (Max)
16 µA
电压 - 输入(最大)
3.65V