S-1172B15-E6T1U
零件编号:
S-1172B15-E6T1U
描述:
IC REG LINEAR 1.5V 1A 6HSOP
封装:
Cut Tape (CT)
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
1A
电压 - 输入(最大)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V
包装/箱
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Current - Supply (Max)
110 µA
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 300mA