S-1172B11-U5T1G
零件编号:
S-1172B11-U5T1G
描述:
IC REG LINEAR 1.1V 1A SOT89-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
1A
电压 - 输入(最大)
5.5V
Control Features
Enable
包装/箱
SOT-89-5/6
供应商设备包
SOT-89-5
电流 - 静态 (Iq)
1 µA
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V
Protection Features
Over Current, Thermal Shutdown
Current - Supply (Max)
110 µA
Voltage Dropout (Max)
0.48V @ 300mA