S-1170B54UC-OUNTFU
零件编号:
S-1170B54UC-OUNTFU
描述:
IC REG LINEAR 5.4V 800MA SOT89-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
800mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
5.4V
Voltage Dropout (Max)
0.18V @ 300mA