S-1170B49UC-OUITFU
零件编号:
S-1170B49UC-OUITFU
描述:
IC REG LINEAR 4.9V 800MA SOT89-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
800mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.9V
Voltage Dropout (Max)
0.18V @ 300mA