S-1170B24UC-OTJTFU
零件编号:
S-1170B24UC-OTJTFU
描述:
IC REG LINEAR 2.4V 800MA SOT89-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
800mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.4V
Voltage Dropout (Max)
0.22V @ 300mA