S-1170B19UC-OTETFU
零件编号:
S-1170B19UC-OTETFU
描述:
IC REG LINEAR 1.9V 800MA SOT89-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
800mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
Voltage Dropout (Max)
0.26V @ 300mA
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.9V