S-1167B26-M5T1U
零件编号:
S-1167B26-M5T1U
描述:
IC REG LINEAR 2.6V 150MA SOT23-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
150mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.6V
Control Features
Enable
电压 - 输入(最大)
6.5V
PSRR
70dB (1kHz)
电流 - 静态 (Iq)
900 nA
Current - Supply (Max)
16 µA
Voltage Dropout (Max)
0.3V @ 100mA