S-1167B18-M5T1U
零件编号:
S-1167B18-M5T1U
描述:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
150mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
PSRR
70dB (1kHz)
电流 - 静态 (Iq)
900 nA
Voltage Dropout (Max)
0.58V @ 100mA