S-1155B33-U5T1U
零件编号:
S-1155B33-U5T1U
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT89-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
500mA
电压 - 输入(最大)
5.5V
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage Dropout (Max)
0.1V @ 200mA