S-1155B25-U5T1U
零件编号:
S-1155B25-U5T1U
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 500MA SOT89-5
封装:
Cut Tape (CT)
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
500mA
电压 - 输入(最大)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Current - Supply (Max)
90 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 200mA