S-1155B17-U5T1U
零件编号:
S-1155B17-U5T1U
描述:
IC REG LINEAR 1.7V 500MA SOT89-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
500mA
电压 - 输入(最大)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.7V
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Current - Supply (Max)
110 µA
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 200mA