S-1155B12-U5T1G
零件编号:
S-1155B12-U5T1G
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 500MA SOT89-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
500mA
电压 - 输入(最大)
5.5V
Control Features
Enable
包装/箱
SOT-89-5/6
供应商设备包
SOT-89-5
电流 - 静态 (Iq)
1 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
PSRR
65dB (1kHz)
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Voltage Dropout (Max)
0.38V @ 200mA