S-1142B62I-E6T1U
零件编号:
S-1142B62I-E6T1U
描述:
IC REG LINEAR 6.2V 200MA 6HSOP
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
200mA
电流 - 静态 (Iq)
1 µA
PSRR
35dB (100Hz)
包装/箱
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
电压 - 输入(最大)
50V
Voltage - Output (Min/Fixed)
6.2V
Voltage Dropout (Max)
0.5V @ 200mA (Typ)