S-1142B50H-E6T2U
零件编号:
S-1142B50H-E6T2U
描述:
IC REG LINEAR 5V 200MA 6HSOP
工作温度
-40°C ~ 105°C (TA)
电流 - 输出
200mA
Enable
Current - Supply (Max)
9 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
5V
电流 - 静态 (Iq)
2.5 µA
Protection Features
Over Current, Thermal Shutdown
包装/箱
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
供应商设备包
6-HSOP
Voltage Dropout (Max)
0.5V @ 200mA
电压 - 输入(最大)
50V
PSRR
40dB (100Hz)