S-1137A29-I6T2U
零件编号:
S-1137A29-I6T2U
描述:
IC REG LINEAR 2.9V 300MA SNT6A
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
包装/箱
6-SMD, Flat Leads
电流 - 输出
300mA
电压 - 输入(最大)
5.5V
PSRR
70dB (1kHz)
供应商设备包
SNT-6A
Voltage Dropout (Max)
0.31V @ 300mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.9V