S-1137A12-I6T2U
零件编号:
S-1137A12-I6T2U
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA SNT6A
封装:
Cut Tape (CT)
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
包装/箱
6-SMD, Flat Leads
电流 - 输出
300mA
电压 - 输入(最大)
5.5V
Protection Features
Over Current
电流 - 静态 (Iq)
1 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
PSRR
70dB (1kHz)
供应商设备包
SNT-6A
Current - Supply (Max)
65 µA
Control Features
Enable, Soft Start
Voltage Dropout (Max)
0.67V @ 300mA