S-1132A23-I6T2U
零件编号:
S-1132A23-I6T2U
描述:
IC REG LINEAR 2.3V 300MA SNT6A
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
包装/箱
6-SMD, Flat Leads
电流 - 输出
300mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
Protection Features
Over Current
电流 - 静态 (Iq)
1 µA
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.23V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.3V