S-1122B16MC-L8BTFU
零件编号:
S-1122B16MC-L8BTFU
描述:
IC REG LINEAR 1.6V 150MA SOT23-5
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
包装/箱
SC-74A, SOT-753
供应商设备包
SOT-23-5
电流 - 输出
150mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
Protection Features
Over Current
电流 - 静态 (Iq)
1 µA
Current - Supply (Max)
90 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.6V
PSRR
80dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.55V @ 100mA