RT9076-33GVN
零件编号:
RT9076-33GVN
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-3
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
250mA
电压 - 输入(最大)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage Dropout (Max)
1.2V @ 200mA
PSRR
70dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz)