NCV8623MN-28R2G
零件编号:
NCV8623MN-28R2G
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA 6DFN
工作温度
-40°C ~ 125°C
包装/箱
6-VDFN Exposed Pad
电流 - 输出
150mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.8V
PSRR
70dB (1kHz)
电压 - 输入(最大)
12V
电流 - 静态 (Iq)
200 µA
Voltage Dropout (Max)
0.26V @ 150mA