LT3066IMSE-3.3#TRPBF
零件编号:
LT3066IMSE-3.3#TRPBF
产品分类:
稳压器 - 线性低压差 (LDO) 稳压器
制造商:
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 12MSOP
工作温度
-40°C ~ 125°C
电流 - 输出
500mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
电压 - 输入(最大)
45V
电流 - 静态 (Iq)
125 µA
Current - Supply (Max)
25 mA
Voltage Dropout (Max)
0.51V @ 500mA
Control Features
Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start
包装/箱
12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
供应商设备包
12-MSOP-EP
PSRR
71dB (120Hz)