LT3066IDE-3.3#PBF
零件编号:
LT3066IDE-3.3#PBF
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 12DFN
工作温度
-40°C ~ 125°C
包装/箱
12-WFDFN Exposed Pad
供应商设备包
12-DFN (4x3)
电流 - 输出
500mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
电压 - 输入(最大)
45V
Current - Supply (Max)
25 mA
Voltage Dropout (Max)
0.51V @ 500mA
PSRR
71dB (120Hz)