LP5912Q1.5DRVRQ1
零件编号:
LP5912Q1.5DRVRQ1
描述:
IC REG LINEAR 1.5V 500MA 6WSON
Surface Mount
年级
Automotive
资质
AEC-Q100
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
电流 - 输出
500mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V
Current - Supply (Max)
600 µA
PSRR
80dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)