LP5912-3.3DRVT
零件编号:
LP5912-3.3DRVT
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6WSON
总价
250
安装类型
Surface Mount
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
电流 - 输出
500mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Supply (Max)
600 µA
PSRR
80dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.18V @ 500mA