LP5912-2.8DRVT
零件编号:
LP5912-2.8DRVT
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 500MA 6WSON
总价
250
安装类型
Surface Mount
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
电流 - 输出
500mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.8V
Voltage Dropout (Max)
0.25V @ 500mA
Current - Supply (Max)
600 µA
PSRR
80dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)