LP5912-0.9DRVT
零件编号:
LP5912-0.9DRVT
描述:
IC REG LINEAR 0.9V 500MA 6WSON
总价
250
安装类型
Surface Mount
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
电流 - 输出
500mA
电压 - 输入(最大)
6.5V
电流 - 静态 (Iq)
55 µA
Control Features
Enable, Power Good, Soft Start
Voltage - Output (Min/Fixed)
0.9V
PSRR
65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)