LD39030DTPU33R
零件编号:
LD39030DTPU33R
产品分类:
稳压器 - 线性低压差 (LDO) 稳压器
制造商:
STMicroelectronics
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 4DFN
工作温度
-40°C ~ 125°C
电流 - 输出
300mA
包装/箱
4-XDFN Exposed Pad
电压 - 输入(最大)
5.5V
Control Features
Enable
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Soft Start
电流 - 静态 (Iq)
40 µA
PSRR
80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.33V @ 300mA