IFX1763XEJV33XUMA1
零件编号:
IFX1763XEJV33XUMA1
产品分类:
稳压器 - 线性低压差 (LDO) 稳压器
制造商:
IR (Infineon Technologies)
描述:
IC REG LIN 3.3V 500MA 8DSO E-PAD
工作温度
-40°C ~ 125°C
包装/箱
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
供应商设备包
PG-DSO-8
电流 - 输出
500mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
电流 - 静态 (Iq)
60 µA
电压 - 输入(最大)
20V
Voltage Dropout (Max)
0.45V @ 500mA
PSRR
65dB (120Hz)
Current - Supply (Max)
31 mA