ADP7158ACPZ-1.2-R7
零件编号:
ADP7158ACPZ-1.2-R7
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 2A 10LFCSP
工作温度
-40°C ~ 125°C
包装/箱
10-VFDFN Exposed Pad, CSP
供应商设备包
10-LFCSP-WD (3x3)
电流 - 输出
2A
电压 - 输入(最大)
5.5V
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
电流 - 静态 (Iq)
8 mA
Current - Supply (Max)
14 mA
PSRR
70dB ~ 50dB (1kHz ~ 1MHz)