ADP7156ARDZ-1.8-R7
零件编号:
ADP7156ARDZ-1.8-R7
描述:
IC REG LINEAR 1.8V 1.2A 8SOIC
工作温度
-40°C ~ 125°C
包装/箱
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
供应商设备包
8-SOIC-EP
电流 - 输出
1.2A
电压 - 输入(最大)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Protection Features
Over Current, Over Temperature
电流 - 静态 (Iq)
8 mA
Current - Supply (Max)
12 mA
PSRR
80dB ~ 60dB (1kHz ~ 1MHz)