ADP7156ACPZ-2.5-R7
零件编号:
ADP7156ACPZ-2.5-R7
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 1.2A 10LFCSP
工作温度
-40°C ~ 125°C
包装/箱
10-VFDFN Exposed Pad, CSP
供应商设备包
10-LFCSP-WD (3x3)
电流 - 输出
1.2A
电压 - 输入(最大)
5.5V
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
电流 - 静态 (Iq)
8 mA
Current - Supply (Max)
12 mA