ADP7118ARDZ-3.3
零件编号:
ADP7118ARDZ-3.3
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8SOIC
封装:
Tube
工作温度
-40°C ~ 125°C (TA)
包装/箱
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
供应商设备包
8-SOIC-EP
电流 - 输出
200mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
电压 - 输入(最大)
20V
电流 - 静态 (Iq)
140 µA
Control Features
Enable, Soft Start
Current - Supply (Max)
320 µA
Voltage Dropout (Max)
0.42V @ 200mA
PSRR
88dB ~ 50dB (10kHz ~ 1MHz)