ADP1763ACPZ1.25-R7
零件编号:
ADP1763ACPZ1.25-R7
产品分类:
稳压器 - 线性低压差 (LDO) 稳压器
制造商:
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
描述:
IC REG LINEAR 1.25V 3A 16LFCSP
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
供应商设备包
16-LFCSP (3x3)
包装/箱
16-WFQFN Exposed Pad, CSP
电流 - 输出
3A
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
电流 - 静态 (Iq)
8 mA
Control Features
Enable, Power Good, Soft Start
Current - Supply (Max)
16 mA
Protection Features
Current Limit, Thermal Overload
电压 - 输入(最大)
1.98V
Voltage Dropout (Max)
0.145V @ 3A
PSRR
62dB ~ 33dB (10kHz ~ 1MHz)