ADP1763ACPZ-1.3-R7
零件编号:
ADP1763ACPZ-1.3-R7
描述:
IC REG LINEAR 1.3V 3A 16LFCSP
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
电流 - 输出
3A
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.3V
电流 - 静态 (Iq)
8 mA
Current - Supply (Max)
16 mA
电压 - 输入(最大)
1.98V
Voltage Dropout (Max)
0.145V @ 3A
PSRR
62dB ~ 33dB (10kHz ~ 1MHz)