ADP1762ACPZ-1.1-R7
零件编号:
ADP1762ACPZ-1.1-R7
描述:
IC REG LINEAR 1.1V 2A 16LFCSP
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
电流 - 输出
2A
电流 - 静态 (Iq)
8 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V
Current - Supply (Max)
14 mA
电压 - 输入(最大)
1.98V
Voltage Dropout (Max)
0.095V @ 2A
PSRR
63dB ~ 34dB (10kHz ~ 1MHz)