ADP1761ACPZ1.25-R7
零件编号:
ADP1761ACPZ1.25-R7
描述:
IC REG LINEAR 1.25V 1A 16LFCSP
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
电流 - 输出
1A
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
电流 - 静态 (Iq)
8 mA
电压 - 输入(最大)
1.98V
Voltage Dropout (Max)
0.053V @ 1A
Current - Supply (Max)
11 mA
PSRR
67dB ~ 35dB (10kHz ~ 1MHz)