ADP1761ACPZ0.95-R7
零件编号:
ADP1761ACPZ0.95-R7
描述:
IC REG LINEAR 0.95V 1A 16LFCSP
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
供应商设备包
16-LFCSP (3x3)
包装/箱
16-WFQFN Exposed Pad, CSP
电流 - 输出
1A
电流 - 静态 (Iq)
8 mA
Control Features
Enable, Power Good, Soft Start
Voltage - Output (Min/Fixed)
0.95V
Protection Features
Current Limit, Thermal Overload
电压 - 输入(最大)
1.98V
Voltage Dropout (Max)
0.053V @ 1A
Current - Supply (Max)
11 mA
PSRR
67dB ~ 35dB (10kHz ~ 1MHz)