ADP162AUJZ-3.1-R7
零件编号:
ADP162AUJZ-3.1-R7
产品分类:
稳压器 - 线性低压差 (LDO) 稳压器
制造商:
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
描述:
IC REG LINEAR 3.1V 150MA 5TSOT
工作温度
-40°C ~ 125°C
包装/箱
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
供应商设备包
TSOT-23-5
电流 - 输出
150mA
电压 - 输入(最大)
5.5V
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.1V